Bağlama ve Cerrahi ile çıkarma    

Cerrahi ile alınacak sonuçlar yaygın olanlarında tatminkar değildir. Tümü çıkarılamayabilir, ayrıca estetik olarak iz kalacak ve şekil bozukluğuna neden olabilecektir.

Hemanjiyomlara gelen kan akımını kesmek için dikişlerle bağlanabilir. Hemanjiom cerrahi ile çıkarılabilir. Ancak dokularla çok iç içe olacağından hem çok kanama olur, hemde tümü çıkarılamayabilir. Cerrahi genellikle gerileme periodu tamamlandıktan sonra artıkların çıkarılması, cildin düzeltilmesi için yapılır.

 

Bebeklik döneminde cerrahi tedavi: Nadiren uygulanır, görmeyi engelleyen, solunumu, beslenmeyi yemeği engelleyen lezyonlar steroid tedavisine cevap vermezse cerrahi küçültme yapılabilir.
Okul öncesi cerrahi tedavi: yüz bölgesindeki hemanjiyomlar psikolojik problemlere yol açabilir. Hemanjiyomun büyüklüğü ve yerleşimi uygunsa, oluşturulacak şekil bozukluğu ve iz hesaplanarak cerrahi çıkarma, küçültme yapılabilir.
Geç çocukluk ve sonraki dönem: Gerilemeden sonra cerrahi genellikle 8-12 yaşında yapılır. Hemanjiyomun büyüklüğü, yerleşimi ve çevre dokuların özelliklerine göre çeşitli plastik cerrahi teknikleri kullanılabilir.